Świetna gra dla przedszkolaka: 'Memory na 3 sposoby' od Kapitana Nauki

13:01 Gosia Komentarzy: 0


Zimno, ponuro. Dziecko stoi z nosem wlepionym w szybę. Po chwili odchodzi od okna i zaczyna się kręcić po pokoju, zajmując się 5 minut jedną zabawką, 5 minut drugą, aż w końcu dostrzega ciebie. Już wiesz, co zaraz nastąpi - marudzenie. Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest wymyślenie zabawy, która przegoni nudę. Co to może być?

Podsuwam wam doskonały pomysł: gra "Memory na 3 sposoby" od Kapitana Nauki. Dostępna jest w kilku wariantach tematycznych, do mnie akurat trafiła wersja "Zwierzaki". Jeśli jeszcze nie mieliście styczności z Kapitanem Nauką, warto wiedzieć, że jest to edukacyjna seria obejmująca różnego rodzaju gry i karty, która łączy wspomnianą naukę z zabawą. W zależności od wybranego zestawu dziecko uczy się nazw otaczających go przedmiotów, zwierząt, przyswaja angielskie słówka czy zasady ortografii, ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Powiem wprost, ja Kapitana Naukę uwielbiam. Mamy już kilka różnych kart, gier i łamigłówek, które Lenka naprawdę bardzo lubi.

Tym razem jednak skupmy się na "Memory...". Kapitan Nauka podbił moje serce m.in. za sprawą jedynej w swoim rodzaju szaty graficznej. Jest oryginalna i zabawna, nie inaczej jest w przypadku 20 kart składających się na grę "Memory...". Ogromnym plusem jest jakość wykonania kart. Są naprawdę solidne i wytrzymałe, co nabiera szczególnego znaczenia w przypadku małego dziecka, które - powiedzmy sobie szczerze - nie zawsze przykłada wagę do dbania o zabawki.

Teraz kilka słów o samej grze. Chyba każdy wie, na czym polega zabawa typu memory. Kapitan Nauka oferuje trzy warianty rozgrywki, w zależności od wieku najmłodszego gracza. Pierwsza najprostsza wersja dla dzieci 2+ ćwiczy przede wszystkim pamięć. Zadaniem malucha jest więc zapamiętanie, gdzie leży drugi element z pary. Oczywiście, nie ma potrzeby rozkładania wszystkich kart. Im dziecko młodsze, tym mniej kart z zestawu można wykorzystać. Druga wersja dla dzieci 4+ ma na celu rozwijanie spostrzegawczości. Mały gracz ma więc dodatkowo wskazać, jakimi szczegółami różnią się tworzące parę ilustracje. Trzecia wersja dla dzieci 6+ dodatkowo ćwiczy refleks - wygrywa ten, kto jako pierwszy wskaże wszystkie trzy różnice.

Wg mnie gra "Memory na 3 sposoby" jest naprawdę świetną propozycją dla całej rodziny. Doskonała rozrywka, mnóstwo śmiechu, a przy tym połączenie przyjemnego z pożytecznym - dziecko uczy się bądź utrwala nazwy zwierząt. Polecam!

Całą ofertę Kapitana Nauki można zobaczyć na stronie www.kapitannauka.pl.0 komentarze: