Ekologia na pupie, czyli pieluszki Muumi Baby

17:18 Gosia Komentarzy: 3


Podziwiam mamy, które decydują się na stosowanie pieluszek wielorazowych. Mój wewnętrzny leń jest wdzięczny za to, że ktoś kiedyś wymyślił pieluszki jednorazowe. Zdjąć, wyrzucić i po sprawie. Wiem jednak, że jednorazówki mają sporo grzechów na sumieniu, jak choćby dodatek różnego rodzaju substancji mogących podrażniać delikatną skórę na pupie dziecka. Z odsieczą przychodzą przyjazne skórze dziecka i środowisku, jednorazowe pieluszki Muumi Baby.

Znajdujące się na nich sympatyczne Muminki jednoznacznie wskazują na kraj pochodzenia pieluszek – Finlandię. Kraj, który kojarzy się chyba wszystkim z czystym powietrzem, dbałością o środowisko i zasoby naturalne. Pieluszki Muumi Baby to nie jest świeżynka na rynku – historia ich powstania sięga lat 70. ubiegłego wieku, a na pomysł produkowania ekologicznych pieluszek wpadł... zwykły tata. Dodajmy – tata malucha, którego pupa reagowała alergią na wszelkie jednorazówki. Powstały więc ekologiczne pieluszki, w których celuloza bielona jest czystym tlenem, w przeciwieństwie do większości jednorazówek, w których w procesie bielenia wykorzystywany jest chlor.

Muumi Baby są hipoalergiczne, pozbawione substancji zapachowych i innych, które mogłyby negatywnie oddziaływać na skórę dziecka, a ich opakowanie jest biodegradowalne. Pieluszki posiadają certyfikat Fińskiej Federacji Astmy i Alergii oraz Nordic Swan Ecolabel, które to oznaczenie wskazuje, że pieluszki są przyjazne środowisku. Pieluszki Muumi Baby choć idealnie nadają się dla każdego malucha, szczególnie polecane są w przypadku skóry bardzo wrażliwej i przy atopowym zapaleniu skóry.

Zaletą pieluszek jest również to, że dostępne są aż w 6 rozmiarach (od 2 do 24 kg). Można również kupić pieluchomajtki w 3 rozmiarach (od 7 do 26 kg). W moje ręce trafiły Muumi Baby w rozmiarze nr 4 (7-14 kg).

Jako pierwszy do testów został zaangażowany... mój nos. Niektóre pieluszki jednorazowe mają nieładny, silnie wyczuwalny chemiczny zapach. Co więcej, zapach ten nasila się w połączeniu z moczem dziecka. Problemu tego nie ma w przypadku pieluszek Muumi Baby. Sucha pieluszka jest praktycznie bezzapachowa, co jest potwierdzeniem, że do ich produkcji faktycznie nie są stosowane żadne zbędne substancje zapachowe.

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do chłonności. Pieluszka wytrzymuje całą noc bez przeciekania (Bartek pije w nocy raz i z tym pieluszki bez problemu sobie radzą). Przed przeciekaniem chronią dodatkowo ściągacze przy nóżkach.

Bartek staje się coraz bardziej ruchliwy. Fika nóżkami, wierci się na wszystkie strony, próbuje przewracać na boki, ważne jest więc dla mnie również to, żeby pieluszka dobrze trzymała się na miejscu. Tak właśnie jest z pieluszkami Muumi Baby, które nie odpinają się, ani nie zsuwają z pupy, m.in. dzięki elastycznemu paskowi z tyłu. Fakt ten z pewnością szczególnie docenią rodzice starszych dzieci, które pełzają, raczkują, siadają i stawiają pierwsze kroki.

Warto też wspomnieć, że pieluszki są zwyczajnie... ładne. Estetycznie wykonane, z zielonymi akcentami i oczywiście wizerunkami sympatycznych Muminków.

Biorąc pod uwagę to, że przez pierwsze 2-3 lata życia dziecka do kosza wyrzucamy co najmniej kilka pieluszek dziennie, nietrudno sobie wyobrazić, jak ogromna ich ilość trafia na wysypiska. Pieluszki Muumi Baby polecam więc każdemu rodzicowi, któremu leży na sercu los środowiska, zasypywanego klasycznymi jednorazówkami. Ich rozkład może trwać nawet 100 lat! Przede wszystkim jednak pieluszki Muumi Baby polecam w przypadku, gdy skóra waszego malucha reaguje podrażnieniem czy alergią na kontakt z jednorazówkami bielonymi chlorem. To będzie prawdziwy ratunek dla jego pupy.

Więcej informacji na temat pieluszek znajdziecie na stronie: http://muumibaby.pl/

3 komentarze:

 1. co to znaczy, ze ich opakowanie jest biodegradowalne? Zuzyte pieuszki wyrzuca sie do odpadow spozywczych razem z resztkami jedzenia albo na kompost? Marzena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opakowanie pieluszek jest biodegradowalne, to znaczy, że ulegnie całkowitemu rozkładowi w krótkim czasie i można go użyć jako worka na śmieci biodegradowalne :)

   Usuń
 2. ok, ale to tylko jeden worek. Co z samymi pieluszkami? Gdzie je wyrzucac? Mam nadzieje, ze wlasnie z odpadami spozywczymi.

  OdpowiedzUsuń