Nowości od Kapitana Nauki + rabat dla czytelników!

15:02 Gosia Komentarzy: 1


Początek roku przyniósł sporo nowości w ofercie Kapitana Nauki. W moje ręce trafiły cztery "ciepłe bułeczki" i - zacierając z podekscytowania dłonie - spieszę z ich recenzją.

Choć wszystkie propozycje są świetne, moim faworytem są Puzzle Obserwacyjne "Na wsi". Po raz pierwszy spotkałam się z układanką tego typu i - szczerze - jestem zachwycona! Zabawa nie kończy się po poskładaniu obrazka w całość - to dopiero połowa frajdy. Z pewnością kojarzycie - i pewnie macie w swoich biblioteczkach - kartonowe książki, które pozbawione są tekstu, a ich "czytanie" polega na wyszukiwaniu szczegółów. I właśnie to jest ta druga połowa frajdy: odnalezienie na obrazku elementów wskazanych na jego obramowaniu. Oczywiście, to tylko propozycje. Równie dobrze można bawić się w poszukiwanie innych szczegółów, bo tych na obrazku nie brakuje. Choć wiekowo puzzle przeznaczone są - z uwagi na konieczność ułożenia 54 elementów - dla dzieci powyżej 4. roku życia, to w wyszukiwanie z powodzeniem mogą bawić się młodsze maluchy.Jeśli już mowa o młodszych dzieciach i puzzlach, to teraz propozycja dla brzdąców z przedziału 1-3 lata. Układanki Malucha "Na łące" to siedem 3-elementowych układanek, na których przedstawieni są mieszkańcy łąk: ważki, koniki polne, biedronki, ślimaki, jeżyki, motyle, kreciki. Wielokrotnie, przy okazji innych recenzji, pisałam, że jestem fanką "kapitanowych" ilustracji i szat graficznych. Są barwne, ale nie krzykliwe, przyjemne w odbiorze. Tak jest też tutaj: ilustracje na układankach mają w sobie to wyjątkowe "coś".


Dzieci powyżej 3. roku życia, które zaczynają zapoznawać się z literami, z pewnością polubią Domino "Alfabet". To ciekawa wariacja popularnej gry, lecz w tym przypadku zadaniem dziecka jest dopasowanie obrazka i pierwszej litery zobrazowanego wyrazu: b jak balon, c jak cytryna, a jak ananas itd. Na grę składają się 24 - przyjemnie ilustrowane, a jakże - elementy.


Na koniec coś, czego ogromną fanką jest moja Lenka: Zagadki Obrazkowe. Lenka uwielbia wszelkiego rodzaju łamigłówki i zgadywanki, a tu w zestawie - w wygodnej formie rozkładanej "książeczki" - jest ich ponad 100! Ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację, umiejętność logicznego i matematycznego myślenia.


Polecam wszystko, nawet bardzo!

A teraz niespodzianka: 20% zniżki na całą ofertę na stronie www.kapitannauka.pl (promocja nie łączy się z innymi promocjami na sklepie). Rabat ważny do końca czerwca, Hasło rabatowe: matkaporazpierwszy


1 komentarz:

  1. Świetne zabawki dla dzieci. Sama często korzystam ze sklepu z akcesoriami dla dzieci i kupuję najwięcej książeczek i zabawek edukacyjnych. Dziecko oprócz zabawy również się rozwija.

    OdpowiedzUsuń