Monitor oddechu dla noworodka – zalety i wady

17:27 Gosia Komentarzy: 0


Monitor oddechu to urządzenie, które może pomóc młodym rodzicom w opiece nad dzieckiem. Sprawdź, jakie rodzaje dostępne są na rynku i czym kierować się przy wyborze. Poznaj wady i zalety tych produktów i dokonaj odpowiedniego wyboru!

Czym jest monitor oddechu dla noworodka i dla kogo to dobry wybór?
Monitor oddechu to urządzenie, które umożliwia kontrolowanie częstotliwości oddechu śpiącego niemowlaka. Urządzenie to jest niezwykle przydatne w sytuacji, gdy nie przebywasz z maluchem w jednym pomieszczeniu. W pierwszych miesiącach życia dzieci przesypiają większą część doby, dlatego ciągły nadzór nie jest możliwy. Z pomocą przychodzi właśnie monitor oddechu

Jak działa monitor oddechu? Jest to urządzenie, które analizuje częstotliwość oddechu dziecka przy pomocy specjalnych czujników. Jeśli oddech staje się nieprawidłowy, na przykład w wyniku zadławienia bądź zablokowania dróg oddechowych, urządzenie informuje o tym rodzica za pomocą sygnału dźwiękowego. Dzięki temu możliwa jest bardzo szybka reakcja.

Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku wszystkich rodziców, którzy chcą mieć stały nadzór nad swoim dzieckiem i którzy chcą być pewni, że nic mu nie zagraża.

Monitor oddechu dla noworodka do pieluchy
Popularnym rodzajem jest monitor oddechu do pieluchy. Rozwiązanie to sprawdzi się idealnie, jeśli dziecko często zmienia miejsce odbywania swojej drzemki. Rodzic nie musi wówczas pamiętać za każdym razem o zabraniu monitora oddechu. Urządzenie tego typu może być połączone ze specjalnym odbiornikiem lub sparowane ze smartfonem. Wiele urządzeń z wyższej półki ma specjalną funkcję pobudzania dziecka wibracjami, jeśli oddech jest nieprawidłowy. Jeśli to nie działa, wówczas monitor informuje rodziców o nieprawidłowości.

Monitor oddechu dla noworodka pod materac

Równie popularnym rozwiązaniem jest monitor oddechowy w formie maty. Umieszczana jest ona pod materacem i za sprawą specjalnych czujników kontroluje oddech dziecka. Rozwiązanie to sprawdzi się lepiej w przypadku dzieci śpiących zawsze w tym samym miejscu. Najlepszym wyborem są modele zasilane bateriami – kabel może powodować niebezpieczeństwo.
 
Monitor oddechu dla noworodka – wady i zalety
Zdecydowaną zaletą tego rodzaju urządzeń jest możliwość kontrolowania oddechu dziecka podczas snu. Jest to ważne szczególnie w sytuacjach, gdy dziecko ma problemy z układem oddechowym. Jeśli chodzi o wady, zdecydowanie jest nią cena, choć biorąc pod uwagę fakt, że urządzenie to może uratować życie malucha, nie gra ona zbyt dużej roli. Wadą jest również konieczność usunięcia zabawek z łóżeczka, gdyż mogą one zakłócać pracę urządzenia.

Monitor oddechu to doskonały wybór dla wszystkich rodziców chcących mieć pod kontrolą oddech malucha podczas snu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje urządzeń: w formie przenośnej oraz tej umieszczanej pod materacem. Szeroki wybór monitorów oddechu znajdziesz w sklepie Empik.com: https://www.empik.com/dziecko/zdrowie-bezpieczenstwo/nianie-i-monitory-oddechu 

Wpis sponsorowany

0 komentarze: