Lenka: 2. miesiąc

18:24 Gosia Komentarzy: 11


Olaboga! Dwa miesiące za nami. Święto to uczciłyśmy bardzo wystrzałowo. Lenka zafundowała matce pierwszą ekhm kupkę z wyrzutem. Na szczęście, mimo notorycznego niewyspania, refleks zachowałam całkiem niezły i udało mi się zrobić unik.

Z nowości: u Lenki uaktywniły się ślinianki. Wprawy w połykaniu śliny jeszcze nie ma, więc zdarza się jej zakrztusić podczas snu. Oczywiście, natychmiast budzi się wkurzona i usypianie trzeba zacząć od nowa.

Niemal codziennie rano Lenka wita mnie z uśmiechem na ustach. Chociaż określenie "rano" jest dość nieadekwatne. Jak dla mnie 5-6 to środek nocy. Najchętniej zamieniłabym się w niedźwiedzia i schowała do pierwszej lepszej jaskini. Jednak powszechnie wiadomo, że niemowlę nie zna słowa "później", więc staram się unieść kąciki w ust w czymś z grubsza przypominającym uśmiech, coby nie pomyślała, że matka nie cieszy się z tego, że ją widzi.

Lenka wyjątkowo upodobała sobie jeden z obrazów wiszących w pokoju. Wpatruje się w niego jak zahipnotyzowana. Obraz wygląda tak:


Zaczęłam nawet snuć domysły, że być może w poprzednim wcieleniu Lenka mieszkała w podobnych okolicznościach przyrody.

Na koniec trochę statystyk:
waga: 4800 g
wzrost: ok. 59 cm

11 komentarzy:

 1. Jaka już duża księżniczka :) :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieźle długo się uchowałaś bez ostrzelania z kupy, szacun.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuję się! Szacun!

   Usuń
  2. haha, mnie się tylko raz zdarzyło. Grześko raczej woli obsikać fejsa w środku nocy :)

   Usuń
  3. U nas takiej akcji jeszcze nie było :) mam się zacząć bać?:D

   Usuń
  4. Anna, wystarczy, że będziesz się BARDZO spieszyła z wyjściem (np. do lekarza czy coś) i postanowisz profilaktycznie na szybciora tuż przed wyjściem zmienić pieluchę.

   Usuń
 3. Pięknie :) Ale ten czas leci już 2 miesiące! Szok!

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha, ja zaliczyłam strzała z kupy jakoś w pierwszych wspólnych dniach. Ale Lenka już duża- nieźle przybiera. Pamiętam, że miała coś ok. 3200, a teraz już 4800- pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam do dodania swojego bloga do spisu blogow o ciazy i rodzicielstwie :)
  Spis znajduje sie tutaj:
  http://spisblogowociazy.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja córka kupkę z wyrzutem zrobiła już wiele razy i niestety nie zawsze udaje mi się zrobić unik :P Najgorsze, że lubi robić takie akcje zawsze przed wyjściem z domu :)

  OdpowiedzUsuń