Czółko do czółka

14:15 Gosia Komentarzy: 13

Brzuch. A w tym brzuchu dziecko. Gdzieś tam, w oddali. Siedzi sobie i rośnie. Ale, zaraz, zaraz...

Wcale nie w oddali. Tu, pod ręką. W odległości zaledwie kilku centymetrów. Kilku centymetrów! Leży sobie zwinięte w kłębek tuż pod warstewką skóry, tłuszczyku, błon płodowych. Dotykasz i czujesz. Tu łokieć, tam pupa, a tu pewnie nóżka. Ono czuje twój dotyk, a ty czujesz to delikatne ciałko wstrząsane od czasu do czasu czkawką.

Czasem najtrudniej zdać sobie sprawę z najbardziej oczywistych rzeczy. Ja taki szok przeżyłam wczoraj. Przecież Lenka jest tu, tuż pod moją dłonią. Nie gdzieś tam, daleko. Tu. Mogę ją dotknąć, jeszcze zanim się urodzi.

W podobnej dziwnej nieświadomości tkwił widocznie też mój mąż. Położyłam się na wznak i powiedziałam mu, żeby przyłożył swoją głowę do mojego brzucha. "A teraz wyobraź sobie, że po drugiej stronie leży Lenka i też przykłada w tym miejscu głowę, czółko do czółka". Uśmiech, który pojawił się na jego twarzy, był dowodem na to, że zrozumiał.

G.

13 komentarzy:

 1. Aż się wzruszyłam... :) Ciąża to magia. Po prostu magia...

  OdpowiedzUsuń
 2. Wczoraj doszłam do podobnych wniosków.
  A dotykanie brzucha i patrzenie na jego podskoki to dla mnie fascynujące zajęcie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. do mnie jeszcze chyba nie dotarło;) że mnie i Maksia dzieli tak niewiele ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam doskonale taki sam moment oświecenia u mnie :) Niby oczywiste, ale pewnego dnia po prostu przyszła taka chwila, że zdałam sobie sprawę tego jakże dziwnego i cudownego faktu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bo żeby zrozumieć, czasem trzeba poczuć... :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie napisane :)
  Przybijcie sobie piątkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie to jeden z przyjemniejszych momentów ciąży, też. Uwielbiam kiedy Towarzysz Mąż śpiewa Małej do brzucha :))) I kiedy wieczorem uprawia wyjątkowo intensywny streczing który widoczny jest gołym okiem :))))

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakbym czytała swoje myśli (które może w końcu uda mi się zwerbalizować).

  OdpowiedzUsuń
 9. I ja pamiętam ten etap. A teraz patrząc na te maleńkie paluszki chwytajace mnie za palec nie mogę uwierzyć, że człowiek może stworzyć taki cud, swój własny cud.

  OdpowiedzUsuń
 10. Pamiętam to niesamowite uczucie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ah, jak wspominam to aż ciepło na sercu się robi :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Pięknie to napisałaś, bo ciąża to magiczny czas :)

  http://rodzice-plus-dziecko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. No to niesamowite, że to dziecko jednak nie bierze się z kosmosu, nikt go nie przynosi z daleka, ale on właściwie jest z nami cały czas i w którymś momencie tylko przechodzi "na drugą stronę lustra:))

  OdpowiedzUsuń