Metkowiec, czyli zabawka z metkami dla najmłodszych

10:06 Gosia Komentarzy: 14

Od jakiegoś czasu rekordy popularności biją zabawki z metkami. Maluchy podobno je uwielbiają. To tak jak dorośli folię bąbelkową. Niby nic, a jednak człowiek, widząc takie coś, przechodzi nagle w inny stan świadomości i bezmyślnie "pyka". Równie zaaferowane wydają się być niemowlęta, gdy podsunie im się pod nos kawałek materiału bądź przytulankę z mnóstwem kolorowych metek.

Postanowiłam więc podjąć się wyzwania, jakim jest stworzenie metkowca. Powędruje on do mojej bratanicy, więc jak tylko dostanie go w swoje łapki, napiszę, jaka była reakcja.

A mój metkowiec wygląda tak:
G.

14 komentarzy:

 1. wszędzie o tych metkach mówią. Kocyki z metkami, chusty, zabawki. ale jako mama 14 miesięcznego smyka muszę przyznać rację, Dzieci lubią metki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetną zabawkę stworzyłaś:) Moja córka dostała Pana Metkę (http://www.ceneo.pl/1350971) od Chrzestnej i baaardzo go sobie upodobała:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super :) ostatnio dowiedziałam się o tym w ddtvn ;) do tej pory nie miałam pojęcia, że maluszki tak lubią metki.

  http://rodzice-plus-dziecko.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny ten Twój metkowiec :) Ostatnio widziałam kocyk właśnie z takimi metkami i nie wiedząc jaki jest ich cel, stwierdziłam, że mi się to nie podoba. Ale skoro dzieciom się podoba to co innego...

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny metkowiec. ;D Coś w tym jest, bo w macie edukacyjnej na początku syna najbardziej zainteresowały długie metki. ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. jaka profeska! Też się nad tym zastanawiałam, może i ja uszyję coś podobnego. Wiem, że niektórzy wkładają do środka jeszcze folię to dziecko bardziej zainteresowane w miętoszeniu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. moja 11 tygodniowa córa, póki co w ogóle nie jest zainteresowana metkowcem. Ciekawe kiedy, albo czy w ogóle kiedyś się zainteresuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze zdecydowanie za mała :) Wg mnie największe zainteresowanie wykazują maluchy powyżej 5-6 miesiąca :)

   Usuń
 8. O proszę, jaki uroczy prezent!

  OdpowiedzUsuń
 9. Pięęęęęęękny ten metkowiec!

  OdpowiedzUsuń
 10. Na pewno się sprawdzi:) To obecnie ulubiona zabawka mojego trzymiesięcznego bobasa:) Chyba dlatego, że jest łatwo chwytny, kolorowy, dobrze się miętoli i dodatkowo ma szeleszczący środek. Wszystkie zmysły zaspokojone:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Akurat takich zabaw jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji robić. U mnie moje maluchy strasznie lubią bawić się zabawkami do prac ręcznych https://modino.pl/plastyczne-prace-reczne i jestem zdania, że są one po prostu świetne.

  OdpowiedzUsuń