Akademia MamaPyta.pl

16:38 Gosia Komentarzy: 7


Poradniki, czasopisma, portale, blogi - współcześni rodzice mogą korzystać z wielu zróżnicowanych źródeł wiedzy. Nic jednak nie zastąpi spotkania z udziałem innych rodziców i ekspertów, które przebiega w przyjaznej i życzliwej atmosferze. Coraz częściej organizowane są więc warsztaty i konferencje, które są doskonałym miejscem na wymianę doświadczeń. Jednym z tego typu wydarzeń jest Akademia MamaPyta.pl. Dlaczego piszę akurat o tym? Bo byłam, widziałam, przeżyłam i gorąco polecam.

Akademia MamaPyta.pl to cykl konferencji odbywających się w różnych miastach w Polsce, a ich tematyka dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań kobiet w ciąży i młodych mam. O czym można usłyszeć? O diecie w ciąży i podczas karmienia piersią, o porodzie, szczepieniach, pielęgnacji niemowląt. Wykładom towarzyszą pokazy wiązania chust, masażu niemowląt Shantala czy niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego. Wszystko oczywiście bezpłatnie.

Sukces Akademii MamaPyta.pl skłonił organizatorów do poszerzenia swojej oferty. Można więc wziąć również udział w warsztatach dedykowanych rodzicom dzieci w wieku 1-3 lat, odbywających się pod nazwą Akademia RodziceMalucha.pl.

- Podczas spotkań nie udzielamy gotowych recept na "dobre wychowanie". Musimy pamiętać, że każde dziecko jest inne oraz nie istnieje jeden słuszny model bycia mamą czy tatą - zaznacza Małgorzata Burda-Orłowska, pomysłodawczyni spotkań. - Podczas konferencji rodzice mogą wyrobić sobie własny pogląd na karmienie piersią, chustonoszenie, szczepienia dzieci czy masaż niemowląt. Nie narzucamy poglądów, a skłaniamy do myślenia.

Podobnie jak w ubiegłym roku twarzą obu projektów jest Paweł Zawitkowski, znany terapeuta szkoły neurorozwojowej i autor poradników z zakresu rozwoju dzieci. Oprócz niego na rodziców czekają m.in. Agnieszka Stein - psycholog specjalizująca się w rodzicielstwie bliskości, dr hab. Ewa Augustynowicz, ekspert w dziedzinie szczepień i redaktor naczelna portalu szczepienia.info, oraz dr n. biol. Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego.

Aby wziąć udział w konferencji, należy zarejestrować się na stronie:


Harmonogram spotkań na 2014 rok:

Akademia MamaPyta.pl
28 lutego - Olsztyn
14 marca - Szczecin
25 kwietnia - Białystok
30 maja - Poznań
13 czerwca - Gdańsk
19 września - Kraków
3 października - Katowice
7 listopada - Łódź
12 grudnia - Poznań

Akademia RodziceMalucha.pl
7 lutego - Poznań
6 marca - Katowice
11 kwietnia - Wrocław
16 maja - Kraków
12 czerwca - Gdańsk
26 września - Poznań
24 października - Szczecin
21 listopada - Łódź
4 grudnia - Wrocław


7 komentarzy:

 1. Nigdy nawet o czyms takim nie słyszałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam :) Można miło spędzić czas i dowiedzieć się ciekawych rzeczy :)

   Usuń
 2. Szkoda, że to co mnie interesuje Będzie dość daleko od mojego miejsca zamieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo, a ja właśnie będę pisać "reportaż" z wrocławskiej akademii. I tak, polecam wszystkim rodzicom. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha co znowu potwierdza, że podobnie myślimy ;)

   Usuń
 4. Sama również rekomenduję :) Brałam udział i w jednych i drugich warsztatach. Cała wiedza w pigułce, świetna organizacja. :)

  OdpowiedzUsuń