Ekologiczne pieluszki Beaming Baby

17:39 Gosia Komentarzy: 9

Chcesz zadbać o pupę swojego dziecka, a niepokoją cię doniesienia o tym, że zwykłe jednorazówki nie są obojętne dla delikatnej skóry? Zastanawiasz się nad wielorazowymi pieluszkami, ale nie jesteś przekonana, czy to jest rozwiązanie akurat dla ciebie? Mam dobrą wiadomość. Istnieje jeszcze trzecia opcja: ekologiczne pieluszki jednorazowe.

Za sprawą Naturepolis.pl w moje ręce trafiły właśnie takie cuda: ekologiczne pieluszki marki Beaming Baby. Informacje, jakie można przeczytać na ich temat, rzeczywiście zachęcają do testów. Między innymi:
- wykonane są z bawełny i skrobi kukurydzianej
- biodegradowalne (rozkładają się po 4 latach; dla porównania - pampersom zajmuje to ponoć kilkaset lat!)
- zawierają naturalne olejki: rumiankowy i ylang ylang, które dodatkowo nadają pieluszkom właściwości przeciwbakteryjne
- w zapięciu klej zastąpiony został rzepami
- bez ftalanów, chloru, formaldehydu i innych nieprzyjemnych rzeczy


Na pierwszy rzut oka: pieluszki jak pieluszki. Moją uwagę zwróciło jednak nietypowe zapięcie. Zamiast kleju są rzepy, ale nie takie "grube", szorstkie, które mogłyby uszkodzić skórę dziecka. Rzepy mają drobną strukturę, bardzo drobną wręcz. Na tyle drobną, że rzepów nie przypominają i początkowo zastanawiałam się, czy nie będą się odpinać. Okazało się jednak, że trzymają całkiem porządnie. 

Notowania pieluszek poleciały ostro w górę, gdy do testów zaangażowałam nos. Tym, co szczególnie przeszkadza mi w Pampersach, jest ich nieprzyjemny chemiczny zapach. Tutaj go nie ma. Ba, pieluszki wręcz z przyjemnością się wącha! Pachną wspomnianymi wyżej olejkami roślinnymi. Co ciekawe, miły zapach utrzymuje się, nawet gdy pieluszki są zmoczone (wiadomo, w przypadku innej zawartości żadne olejki cudów nie zdziałają). Pampersy po zmoczeniu wydzielają bardzo niemiły "gryzący" zapach. 

W kwestii oddziaływania na skórę pupy ciężko mi się wypowiadać, bo u Lenki nigdy nie było z nią problemów (tfu, tfu). W każdym razie pieluszki Beaming Baby takich problemów nie wywołują. 

Bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych jednorazówek i pieluszek wielorazowych. Jak to jednak zwykle bywa, ekologiczne zakupy mocno uderzają po kieszeni rodziców. Paczka, zawierająca 40 sztuk, kosztuje ok. 80 zł.

Przypominam, że do końca września na hasło: czytammatkę otrzymacie 10% zniżki w sklepie Naturepolis.pl


9 komentarzy:

 1. No właśnie, ta cena... Zwala z nóg. W ramach ratowania pupy Mill wypróbowałam wszystko włącznie z tymi pieluszkami i mimo tego że ja jestem bardzo eko-sreko żywieniowo/kosmetykowo/ciuchowa, wbrew obietnicom producenta te pieluchy nie pomogły a wręcz przeciwnie. I tak, mam giga wyrzuty sumienia używając pampersów, ale pieluszki z ceną z kosmosu które nie działają tak ja mają (w przypadku pupy Mill, a jak wiadomo każda jest inna, więc jak się u kogoś sprawdzają to super) nie są dla nas. Ze zniżką czy bez. Niestety.

  Ciekawa jestem jak u Was - piszesz że się sprawdzają. A na tyle by porzucić pampersy permanentnie na ich rzecz?

  Pozdrowionka,
  z.-

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm wiesz co, raczej nie zdecyduję się całkowicie porzucić pampersy na rzecz tych ekologicznych, bo ta cena... Myślałam raczej na zasadzie: czasem pampers, czasem ekologiczna :) Czyli od czasu do czasu będę fundować Lenkowej pupie wakacje od chemii ;)

   Usuń
 2. Ciekawe są, dla dzieci, które mają problemy skórne, uczulenie na inne pieluszki, to może być dobra alternatywa. Julka na szczęście nie ma problemów i stosujemy z powodzeniem Dady, nic się nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak - cena powala... Ale kiedy problem się pojawia próbuje się różnych innych opcji - pewnie w takiej sytuacji zdecydowałabym się na zakup w celu wypróbowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja, jako matka-skąpiradło, nie widzę tu alternatywy dla wielorazówek hehe. IMO nie do przebicia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A powiedz mi, bo to mnie interesuje najbardziej, jak przy wielorazówkach radzisz sobie z kupą? Strasznie mnie to intryguje ;) Bo ja sobie nie wyobrażam prać wkładów po tym, jak Lenka zrobi jajecznicowatą niespodziankę ;)

   Usuń
  2. ooo ja też jestem ciekawa jak wygląda kwestia kupy w wielorazówkach.

   Usuń
 5. Najniższe ceny mają na pieluszkiekologiczne.com.pl Czasem mają też jakieś fajne rabaty :)

  OdpowiedzUsuń