Naturalne chusteczki nawilżane Alphanova Bebe

11:54 Gosia Komentarzy: 2


Często bez zastanowienia sięgamy po nawilżane chusteczki dla niemowląt, zwracając uwagę jedynie na to, żeby dobrze zmywały to, co z dziecięcej pupy musi być zmyte. Wystarczy jednak nieco zagłębić się w ich skład, aby włos zjeżył nam się na głowie. Polecam słynny wpis analizujący skład chemiczny chusteczek dla niemowląt, popełniony przez autorkę bloga Sroka o. Włos zjeżył się i mi, zwłaszcza że wiele spośród wymienionych produktów używałam.

Dlatego chętnie przyjęłam propozycję przetestowania naturalnych chusteczek dla niemowląt Alphanowa Bebe, złożoną mi przez Naturepolis.pl. Chusteczki są hipoalergiczne, wykonane z biodegradowalnego materiału (cytuję: "materiał, z którego wykonano chusteczki, został pozyskany ze zrównoważonej gospodarki leśnej i jest całkowicie pozbawiony chloru"). Skład jest krótki, co zwykle dobrze wróży, i nie ma w nim parabenów, SLS. Jest m.in. woda, gliceryna, olejek z migdałów, ale i kilka konserwantów, choć ponoć łagodnych, np. sodium benzoate. 


Tym, co wyróżnia chusteczki Alphanova Bebe na tle innych przetestowanych do tej pory, jest bardzo silne nawilżenie. Ale naprawdę bardzo, bardzo silne. Według mnie to - obok naturalnego składu - ich główna zaleta, doskonale bowiem radzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami: zaschniętym na buzi mlekiem, marchewkową papką rozmazaną na dłoniach czy niemowlęcą kupą, której usunięcie bywa nieraz nie lada wyzwaniem. Zapach specyficzny, ale całkiem przyjemny. Jedyną wadą, którą zauważyłam, jest to, że chusteczki są zbyt mocno ze sobą połączone. Podczas wyciągania, co zwykle robi się jedną ręką, gdy druga zajęta jest np. podtrzymywaniem pupy, wychodzą równocześnie nawet cztery chusteczki. Poza tym super. Polecam.

Jak to z ekologicznymi produktami zwykle bywa, trzeba się pogodzić z ich wysoką ceną. Za opakowanie zawierające 72 sztuki trzeba zapłacić ok. 26 zł.

Jeśli chcecie sprawdzić na własnej skórze - czy raczej na skórze waszego dziecka - jak chusteczki się sprawdzają, możecie skorzystać ze zniżki przygotowanej dla czytelniczek mojego bloga. Na hasło: czytammatkę otrzymacie w sklepie Naturepolis.pl 10 proc. zniżki. Promocja ważna do końca września.


Nowa dostawa chusteczek pojawi się w sklepie za ok. 1,5 tygodnia.

2 komentarze:

  1. No wszystko fajnie, ale jak dla mnie cena nie do zaakceptowania i pozostaję przy biedronkowych ftti (nie aż tak zganionych przez Srokę) i wodzie z oliwą z oliwek do nasączania wacików. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. W innych sklepach internetowych takie chusteczki są w cenie 19 zł i to bez żadnych zniżek

    OdpowiedzUsuń